Wiele osób zastanawia się, kiedy dopada ich infekcja, jak sobie pomóc. Niektóre rodzaje przeziębień są ciężkie do zwalczenia, inne przechodzą w miarę łagodnie.
Bardzo ważne jest, żeby dbać o siebie, ciepło się ubierać i nie dopuszczać do przemarznięcia, bardzo groźne może być również przewianie. Znacznie lepiej jest dbać o to, żeby zawsze mieć na głowie czapkę i szalik na szyi. Ciepły płaszcz zimą to konieczność, a buty to rzecz oczywista, muszą być solidne, nie mogą przemakać.
Kiedy jednak dojdzie do przeziębienia i pojawi się gorączka, myślimy o tym, czym zbić gorączkę. Na rynku farmaceutycznym, dostępnych jest wiele leków, które mają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Trzeba odpowiednio z nich korzystać i czytać instrukcję zawartą w opakowaniu.
Gorączka to moment, kiedy nasze ciało ma wyższą temperaturę niż 38 stopni, niższa temperatura to stan podgorączkowy, którego nie warto zbijać, ponieważ organizm może sam sobie z nim poradzić Warto to rozumieć, żeby po prostu sobie nie zaszkodzić.
Pomocny może się okazać sok z malin i kąpiel w delikatnie chłodniejszej widzie, ale woda nie może być zbyt chłodna, ma być to najwyżej różnica jednego stopnia, między nami a wodą. Kiedy gorączka nie spada przez 3 dni, trzeba iść do lekarza.
Zbijanie gorączki zwykle się udaje i po pół godzinie organizm powinien dochodzić do siebie. Warto wtedy wypoczywać i nie dopuszczać do przemęczenia. Trzeba wsłuchiwać się w sygnały, które wysyła nam ciało i nie bagatelizować objawów. Być może jesteśmy przemęczeni i potrzebujemy odpoczynku.
Najlepszym rozwiązaniem na przeziębienie jest pobyt w ciepłym łóżku, dużo picia i zdrowego jedzenia, sen również jest bardzo ważny ponieważ podczas niego nasze tkanki się regenerują i szykują do pracy.
Trzeba dbać o siebie i myśleć zapobiegawczo. Znacznie lepiej jest stosować środki zaradcze niż wpaść w chorobę, zwykłe przeziębienie jest co prawda nie groźne, ale grypa może dać już powikłania, niektóre są tak straszne i nieodwracalne, że prowadzą do śmierci.