Te trzy miejscowości położone w różnych częściach Polski, każdego roku ściągają do siebie wielu turystów. Co można w nich zobaczyć? Jakimi atrakcjami mogą nas do siebie zachęcić?
Rewal – polska riwiera
Rewal to stosunkowo mała wieś, nielicząca nawet tysiąca mieszkańców. Ma zaledwie kilka kilometrów długości i coś, co ją wyróżnia, przepiękną plażę określaną wraz z kilkoma innymi tego typu miejscami, mianem polskiej riwiery. Bliskość morza i plaży sprawia, że Rewal niezmiennie jest na liście wielu turystów miejscem koniecznym do odwiedzenia. Można tam korzystać z typowych plażowych rozrywek, między innymi z siatkówki plażowej.
W Rewalu umiejscowiona została stacja Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej, która kursuje z Gryfina do Pogorzelicy. Jest to jedna z największych atrakcji poza plażą, dzięki której można odwiedzić wiele pobliskich nadmorskich miejscowości, przykładowo Pobierowo. Noclegi w Rewalu można znaleźć w hotelu, w pensjonatach, domkach letniskowych czy też w prywatnych domkach gościnnych.
Niedaleko Rewalu, około 1,5 kilometra, znajduje się Trzęsacz. W tej miejscowości można natomiast podziwiać ruiny kościoła, powstałego blisko 600 lat temu. W pobliżu ruin znajduje się pomost widokowy, z którego można podziwiać okolicę.
Raszyn – ostoja przyrody
Raszyn jest miejscowością idealną dla osób, które poszukują przede wszystkim spokoju i możliwości odpoczynku wśród przyrody. Na terenie gminy Raszyn znajduje się rezerwat przyrody Stawy Raszyńskie, obejmujący 110h. Noclegi w Raszynie zarezerwujesz w hotelach, pensjonatach oraz pokojach w domkach gościnnych.
W samym Raszynie, będącym siedzibą gminy, położona jest jedyna w Polsce Świątynia Sikhijska. W miejscowości tej znaleźć także możemy barokowy pałac z I połowy XVII wieku oraz zabytkowy kościół parafialny św. Szczepana. W czasie wojny z Austrią 19 kwietnia 1809 roku, na terenie gminy Raszyn stoczona została również jedna ze słynniejszych bitew – Bitwa pod Raszynem. Na terenie rezerwatu obecnie stoi pomnik upamiętniający tę bitwę. Raszyn znajduje się w niedalekiej odległości od Warszawy, obfitującej w zabytki oraz kulturę.
Rytro – dla miłośników gór
Rytro to górska miejscowość, położona w Beskidzie Sądeckim. Możemy na terenie tej miejscowości znaleźć zabytkowy zamek, obecnie w stanie ruiny. Odwiedzany niegdyś przez polskich królów, w tym również przez Kazimierza Wielkiego czy też Władysława Jagiełłę. Na terenie znajduje się także Popradzki Park Krajobrazowy oraz Parka Ekologiczny w Rytrze, atrakcje dla miłośników przyrody. Warte uwagi są tam również szlaki górskie, dla miłośników wędrówek. Noclegi Rytro to, prócz hoteli i pensjonatów, górskie wille, oferujące odpoczynek na łonie natury.