Odwodnienie organizmu – jak do niego nie dopuścić? O tym, że organizm jest odwodniony świadczą brak apetytu, większe pragnienie, rzadsze oddawanie moczu, senność, spadek ciśnienia. Bardzo często jesteśmy odwodnieni cierpiąc na wymioty, biegunkę lub wysoką gorączkę. Jak nie dopuścić do odwodnienia? Najlepszym i najprostszym sposobem będzie przyjmowanie jak największej ilości płynów. Należy pamiętać o tym, aby nie nawadniać się zbyt gwałtownie. Codzienne przyjmowanie płynów dla osoby dorosłej to ok. 2 litry dziennie.
Cierpisz na zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego? Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego powoduje bardzo często bóle głowy, drętwienie karku, bóle karku oraz omdlenia. Przyczyny leżą w genetyce, jak i trybie życia jaki prowadzimy. Może być to też spowodowane urazem. W leczeniu chorego kręgosłupa szyjnego stosujemy tak zwany kołnierz ortopedyczny, który chroni, jak i odciąża nasz kręgosłup. Stabilizuje on połączenia międzykręgowe. Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego leczy się farmakologicznie – lekami przeciwbólowymi i niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Oprócz tego konieczna jest wizyta u fizjoterapeuty.
36. tydzień ciąży jest to początek dziewiątego miesiąca. Już niedługo odbędzie się poród, a Wy poznacie swoje maleństwo. Meszek, który pokrywa ciało dziecka powoli znika, utwardzają się kości oraz czaszka, dziecko udoskonala również odruchy, np. odruch chwytania. Główka będzie kierować się w stronę kanału rodnego, a więc matce wygodniej będzie oddychać. Maluch jest już gotowy, aby samodzielnie żyć poza organizmem matki.