Najlepsza prostownica do włosów

by wybrać najlepszą odpowiednią dla nas prostownicę do włosów należy podejść do tego indywidualnie. Przede wszystkim dokładnie określić czego oczekujemy – jakimi cechami powinna wyróżniać się „nasza” prostownica, jakiego efektu oczekujemy, jakie niezbędne funkcje powinna posiadać, jaka nam się podoba wizualnie (design).
Na rynku znajdziemy ogromny wybór sprzętu elektrycznego do prostowania włosów. Ceny prostownic dostępnych na naszym rodzimym rynku wahają się od 30zł do 800zł. Nie sztuką jest jednak zapłacić kilkadziesiąt złotych za prostownicę, która wykonana jest z wątpliwej jakości elementów i może stanowić zagrożenie dla zdrowia i dobrej kondycji włosów, a do tego po kilku tygodniach użytkowania nadaje się tylko do wyrzucenia. Również nie zawsze warto przepłacać, bo drogi sprzęt jest często nafaszerowany tak wieloma dodatkowymi funkcjami, gadżetami, za które producenci każą sobie słono płacić, a konsumenci na ogół wcale z nich nie korzystają. Jak wiadomo, najlepsze i sprawdzone są narzędzia przetestowane w codziennej pracy przez profesjonalistów – fryzjerów, stylistów i wizażystów.
Najważniejsze cechy najlepszej prostownicy do włosów:
Płytki
Jedną z podstawowych cech prostownicy, na którą warto zwrócić szczególną uwagę są jej płytki. To powierzchnia, mająca bezpośredni kontakt z włosami, za pomocą płytek włosy pod wpływem wysokiej temperatury są wygładzane i prostowane. Płytki wykonane są z elementów pokrytych różnego rodzaju powłokami, które ułatwiają poślizg włosów, dodatkowo chronią łuskę włosów przed skutkami wysokiej temperatury oraz nadają piękny połysk. Powłoka decyduje o tym, czy dany model prostownicy jest bezpieczny dla włosów.
Wśród profesjonalnych prostownic możemy wyróżnić:
• modele z płytkami pełnoceramicznymi,
• prostownice z płytkami ceramicznymi pokrytymi dodatkowymi materiałami, takimi jak jony srebra, kryształki diamentu, mieszanka specjalnie wyselekcjonowanych pierwiastków substancji organicznych i minerałów,
• prostownice turmalinowe, posiadają płytki pokryte mieszaniną ceramiki bądź tytanu z naturalnie występującym w przyrodzie minerałem – turmalinem, będącym źródłem jonów ujemnych, które nadają włosom piękny blask i zapobiegają ich elektryzowaniu,
• prostownice tytanowe, mające płytki pokryte stopem tytanu, jednego z najtrwalszych i najbardziej wytrzymałych metali lub nanotytanowe ze specjalną, opatentowaną formułą Sol-Gel.

Na jakość prostownicy oraz zdrowie i ochronę włosów przede wszystkim mają wpływ płytki – ich powłoka, wielkość i kształt. Mając włosy grube, sztywne i gęste lepiej wybrać prostownicę o niestandardowej długości i szerokości płytek. Długie płytki, powyżej 9cm szczególnie polecane są przy prostowaniu włosów długich. Włosy normalne, niezbyt gęste i dość krótkie z łatwością idealnie wyprostują prostownice o standardowych wymiarach płytek – szerokości od 20-25mm oraz długie do 9-10cm.
Temperatura prostowania
Wybierając prostownicę, warto zwrócić uwagę na zakres temperatury. Prostownice nagrzewają się od 70°Cdo 230°C. Wybierając wysokość temperatury, należy wziąć pod uwagę rodzaj i strukturę prostowanych włosów.
• Cienkie, podatne na zniszczenie, rozjaśniane włosy: 70-170°C
• Normalne, farbowane, lekko kręcone lub falowane włosy: 170-200°C
• Grube, gęste, sztywne i mocno kręcone: 200-230°C
Warto rozważyć zakup prostownicy z regulacją temperatury, są one zazwyczaj nieco droższe, ale dzięki tej funkcji można dostosować wysokość temperatury prostowania do rodzaju i kondycji włosów.
Termostat, tryb samoczynnego wyłączania oraz kabel zasilający:
Niektóre narzędzia posiadają bardzo przydatną funkcję termostatu. Dzięki niemu prostownica jest chroniona przed przegrzaniem. Termostat chroni włosy popaleniem i pozwoli zaoszczędzić energię.
Każda profesjonalna prostownica jest wyposażona w guzik lub przycisk, dzięki któremu można włączyć i wyłączyć urządzenie tzw. przycisk on/off. Niektóre prostownice posiadają automatyczny wyłącznik, dzięki któremu, po około godzinie, nieużywana wyłączy się sama.
Istotny jest również kabel zasilający. Profesjonalny sprzęt fryzjerski posiada najczęściej kabel o długości od 2,5-3m, co pozwala używać prostownicy niemal w każdym pomieszczeniu. Bardzo istotny z punktu widzenia użytkownika jest kabel obrotowy – nie plącze się i sprawia, że prostownicą łatwiej jest manewrować.
Jonizacja
Dzięki tej opcji prostownica wytwarza jony ujemne, które zamykają łuski włosa. Jonizacja chroni włosy przed zniszczeniem, sprawia, że są bardziej wygładzone i nie elektryzują się, a dodatkowo nadaje im piękny, zdrowy połysk.
Niektóre prostownice wytwarzają jonizację za pomocą specjalnego generatora jonów ujemnych, jednak większość nowoczesnych prostownic wytwarza jonizację przy pomocy powłok, którymi pokryte są płytki. Pod wpływem wysokiej temperatury, jony z ich powierzchni są uwalniane i wnikają w głąb włosa. Przy zakupie nowej prostownicy warto wziąć pod uwagę tę funkcję, a na pewno, decydując się na taki model nie będziemy żałować. Efekt będzie olśniewający.

http://www.twojafanaberia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here