Prawie każdy spotkał się z opryszczką co najmniej raz w swoim życiu. Jest ona wywoływana przez specyficznego wirusa, którego tak na prawdę nie da się do końca wyeliminować. Raz zarażeni opryszczką, możemy być pewni, że za jakiś czas, może za rok, a może za parę lat, pojawi się ona znowu. Skoro jest to takie nieuniknione, zadajmy sobie pytanie, opryszczka – czy leczenie jest konieczne? Zdecydowanie tak! Pomimo, że nie wydaje nam się to poważną chorobą, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nieleczona opryszczka może spowodować nawet i opryszczkowe zapalenie opon mózgowych, a wirus przeniesiony drogą kropelkową do oka może się przyczynić nawet do utraty wzroku, więc lepiej jest dmuchać na zimne i stosować specjalne plastry oraz maści. Szczególnie kobiety w ciąży, powinny unikać kontaktu z osobami zarażonym, a same dbać o siebie i unikać stresu i osłabieni organizmu.

Zęby mądrości przysparzają nam wielu kłopotów, najpierw boleśnie wyrastają, a później okazuje się że lekarz zaleca ich usunięcie. Zdajemy sobie sprawę, że usunięcie tak dużych zębów wiąże się z bólem i dużymi ograniczeniami po zabiegu. Ekstrakcja ósemki – kiedy to konieczność? Jest parę takich przypadków. Najczęściej zęby mądrości usuwamy, z powodów wskazań ortodontycznych, gdy w szczęce jest „”za mało miejsca”” na kolejne dwa zęby, lekarz ortodonta skieruje nas na usunięcie zębów, które spowodowały by przesunięcie się i skrzywienie pozostałych. Kolejnym przypadkiem, jest sytuacja kiedy ząb zostanie zatrzymany w kości, może to spowodować stłoczenie się zębów w łuku, tutaj wykonuje się zabieg chirurgiczny, zwany dłutowaniem. Ostatnim powodem, który jest podstawą do usunięcia zęba, są nawracające stany zapalne. Ósemki charakteryzują się nawracającymi dolegliwościami bólowymi, pomimo prawidłowego rozwoju.

Czym jest ASO? Są to przeciwciała produkowane przeciwko enzymowi, który jest wydzielany przez paciorkowce. Wzrost tego wskaźnika wskazuje na niedawny kontakt z drobnoustrojem lub na gorączkę reumatyczną. Metody leczenia w przypadku podwyższonego ASO nie są jednoznaczne. Po odebraniu wyników należy skonsultować przyczynę, czy jest to związane z paciorkowcem, czy może reumatoidalnymi schorzeniami. Choroby związane z paciorkowcem nie są groźne i leczy się je zazwyczaj antybiotykiem, jednak reumatyczne problemy wymagają długiego i indywidualnego leczenia.

http://poznancitycenter.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo dziś wiemy o zdrowiu?
Następny artykułŚmiej się dużo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here